1. UŽIVAJTE URAVNOTEŽENO IN RAZNOVRSTNO PREHRANO
V svoje obroke vključite vsa makro- in mikrohranila. Pomembno je, da uživamo živila iz vseh skupin. Obroki naj bodo sestavljeni iz kakovostnih beljakovin, kompleksnih ogljikovih hidratov in zdravih maščob. Pri sestavljanju obrokov ne pozabimo tudi na prehranske vlaknine.
2. BODIMO KONSISTENTNI S PREHRANJEVANJEM
Kaj to pomeni? Imejmo ustaljeno rutino prehranjevanja. Torej, če se odločite, da boste vsak dan imeli 5 obrokov, se tega držite. Ne izpuščajte obrokov in ne spreminjajte rutine iz dneva v dan. Pri tem se ravno tako potrudite imeti približno enake razmake med obroki.
3. IZBIRA ŽIVIL
Ni pomembno samo, da v obrokih zagotovimo vsa makrohranila, pomembna je tudi izbira samih živil. Poskusimo se izogibati visoko procesiranim živilom in obroke sestavimo iz osnovnih živil. Seveda je izbira živil odvisna tudi od vrste telesne aktivnosti in kaj uživamo pred/med/po aktivnosti.
4. VELIKOST PORCIJ
Ljudje velikokrat ne znamo oceniti, kakšna porcija bi bila primerna za nas. Zaužijte toliko kolikor potrebujete in poslušajte svoje signale lakote in sitosti. Energijski vnos in s tem velikost porcij se določi na podlagi vaših dnevnih aktivnosti, potreb in želenih ciljev. V osnovi velja pravilo, da bolj kot smo telesno aktivni, več energije potrebujemo, torej bodo tudi naše porcije večje.
5. V SVOJ VSAKDAN VPELJITE REDNO TELESNO AKTIVNOST
Redna telesna aktivnost zmanjša možnost za razvoj nenalezljivih bolezni in je temelj našega zdravja. Skupaj z uravnoteženo prehrano in kakovostnim spanjem to zagotavlja bolj kvalitetno življenje. Zato v svojo rutino vpeljite gibanje, pa tudi če je to le sprehod. Tako bo tudi vaše počutje veliko boljše.
Če bi želeli, da vam pomagamo pri izbiri živil, oblikovanju obrokov in določanju potrebnega energijskega vnosa, nam lahko kadarkoli pišete na sus@eurofitness.com. Dogovorimo se lahko za termin brezplačnega telefonskega klica, kjer lahko za vas najdemo najbolj primeren paket prehranskega svetovanja.